Дани европске баштине у нашој школи

{gallery}razno/urosmuzej2{/gallery}

У четвртак, 27. септембра 2018. године,  наша школа је по први пут била учесник културне манифестације„Дани европске баштине.“ У 18 часова у холу на првом спрату, отворена је изложба „Овако се некада учило.“

На свечаном отварању присутнима су се обратили Момир Филиповић, директор школе и наставници из Тима за школски музеј.

Као васпитно-образовна установа, увидели смо да је поменута културна манифестација веома значајна за развијање свести и одговорности код наших ученика о очувању културног наслеђа. Наша стална музејска поставка има управо за циљ,  да код потецијалне публике подигне свест о значају културног наслеђа за друштво; да се постакне размена и унапреди знање о богатој европској баштини, као и ојача осећај припадности заједничком европском културном простору.

У изложбеним витринама изложено је 283 историјски вредних ескпоната, који су нашим гостима освежили сећање и дотакли срца. Основна школа „Михајло Пупин“ је својим посетиоцима пружила још једну едукативну изложбу, делећи лепоте историјске баштине на радост свих.

Тим за школски музеј