Нови успех наших шахиста!

Поводом Дана школе „Бранко Радичевић“ у Батајници је , у уторак, 05. априла, одржан пригодан екипни шаховски турнир са представницима млађе смене. На нашу иницијативу и организацију, поред три батајничке основне школе учествовала је и ОШ „Михајло Пупин“.

У просторије недавно реновиране школе дошло је 18 играча у 6 аутомобила и овим путем се захваљујемо родитељима на почетку сарадње коју тек очекујемо(!).

Укупно је било 76 играча из све 4 школе, а званично се рачунао резултат 10 дечака и две девојчице.

Пласман је био следећи:

1. ОШ„Михајло Пупин“ – 28 поена (од 36 могућих)

2. ОШ„Светислав Голубовић Митраљета“ – 19 поена

3. ОШ„Бранко Радичевић“ – 18 поена

4. ОШ„Бошко Палковљевић Пинки“ – 7 поена

Најуспешнији појединци са све три победе су: Граховац Вања, Пејић Вук, Кузмановић Александар, Јовановић Озрен и Живаљевић Вукашин.

Ово је била последња провера пред Градско екипно првенство, чији смо ми домаћини у суботу и недељу 09. – 10. априла. Наиме, планирано је велико подмлађивање прве поставе, где ће три млада играча добити шансу.