Посетили смо Музеј илузија

{gallery}posete/muzejiluzija{/gallery}

У петак 8. јуна 2018. године поводом краја школске године посетили смо “Музеј илузија”, који је недавно отворен у Нушићевој улици у Београду. Овај фасцинантни свет илузија је осмишљен тако да сваки посетилац преиспита своја чула вида, перцепције и људског мозга. Ученици су били задивљени како очи виде ствари које мозак не разуме. У музеју се налази право богатство експоната, забавне и атрактивне варке које су децу опчиниле.  Највише им се допао “Вортекс тунел”, јер су могли да ускоче у вртлог илузија.

Након разгледања музеја, прошетали смо до Студентског трга, где су се ученици одморили и изиграли. Договорлили смо се да ручамо у мексичком ресторану “Бурито Мадре”, јер смо на часовима Света око нас учили шта је здрава исхрана, па смо одлучили да научено знање и применимо. Сви су били одушевљени великим избором различитих здравих намирница, а посебно мексичким слаткишем који се зове ћурос!

учитељице Светлана Милутиновић и Наталија Јоксимовић