Посета Институту за физику

{gallery}fizika/institut{/gallery}

Дана 04.10.2012 године, ученици наше школе су заједно са својим предметним наставником физике, Прпа Александром , посетили високонаучну установу Институт за физику у Земуну.

Ученицима је пружена јединствена прилика да чују излагања неких од наших најцењенијих младих научника. Посетили су лабораторију за фотоноку, лабораторију за атомску, молекулску и ласерску спетроскопију, где им је др Александар Крмпот одржао веома занимљиво предавање.

Др Сања Тошић, мр Маја Рабасовић и др Александар Милосављевић, из лабораторије за физику сударних процеса, укратко су објаснили рад у својој лабораторији..

Овим путем им се још једном захваљујемо на указаном гостопримству, јер су и поред бројних обавеза, нашли времена да нашим ученицима на сликовит начин прикажу чари физике.