Посета финских новинара

Након посете заменице амбасадора Финске и њиховог одушевљења нашом школом,  7. јула 2017. године угостили смо финске новинаре магазина Опетаја (срп. наставник), Тању Микола и Исма Лехтонена, који се баве истраживањем добре праксе у образовању у земљама Европе.

Том приликом посетили су и обишли нашу школу. Са наставницима, учитељима и директором разговарали су о образовном систему у Србији, специфичностима рада наше школе, као и о нашем Еразмус плус пројекту Европска школа за европску будућност. Интервју је вођен у дигиталној Самсунг учионици, где су новинарима представљени пројекти Четвртком у Пупину, Рингишпил и Школа 21. века.

Новинарима су приказани и неки од огледних часова (нпр. Програмирање у Пупину, учитељице Горице Његовановић), рад са роботима, а посебно их је изненадила стручност, знање наставника, као и учешће ученика, везано за ИТ технологије. Били су одушевљени односом између ученика и наставника.

Интересантна им је била чињеница да је наша школа пројектована по узору на финске образовне установе.

Светлана Николић и Милена Арсић