Посетили смо Факултет драмских уметности у Београду

{gallery}razrednanastava/cecafdu{/gallery}

Ученици II – 3 одељења наше школе  11. маја 2018. године били су гости на Факултету драмских уметности у Београду. Видели су како студенти глуме, режије, продукције, сценографије и тона савладавају све препреке и постижу изузетне резултате.

Разговарали су са студентом позоришне режије и постављали веома занимљива питања, јер им је позориште блиско. Затим су присуствовали прављењу сценографије за снимање телевизијске серије и разговарали са студенткињом продукције. Били су на часу Сценске игре и покрета где су уживали у плесу студената друге године глуме који су им одиграли валцер и “Врање”, а затим су наши ученици њима одиграли две кореографије које су научили за пројекат “Породици у част”. Разговарали су и са познатом глумицом која игра у једној телевизијској серији. Професор тона им је пустио радио – драму о једном дечаку и змају коју су ученици  слушали са великим интересовањем. У просторији за режију су имали приступ миксети, па су и сами могли да пробају како се комбинују снимљени кадрови. Посетили смо шминкерницу, гардеробу са сценским костимима, просторију за биоскопску пројекцију филмова и вежбаоницу где студенти уче дикцију и правилан изговор. Ова посета је ученицима била веома поучна и интересантна, па ћемо се и даље трудити да наши ученици стичу знања и искуства ван учионице на очигледним примерима.

Учитељице Светлана Милутиновић и   Наталија Јоксимовић