Спортске игре младих

Од ове године у  Србији, у сарадњи са Министарством омладине и спорта и  Савезом за школски спорт Србије, по први пут се организују Спортске игре младих на којима су учествовали и ученици наше школе. Спортске игре младих промовишу начин живота чији су темељи разумевање, дружење, солидарност и fair-play, пружају алтернативу свим могућим негативним утицајима данашњице који не заобилазе популацију деце и омладине.

На такмичењу које je одржано 13. 6. 2014. године на Тргу Николе Пашића у Београду, ученици наше школе освојили су два прва места у игри Између две ватре у категорији 2003. и млађи и 2005. и млађи. 27. 6. 2014. на великом финалу у Земуну прво место у трчању на 60 m освојила је ученица четвртог разреда, Тијана Чулина. Овим победама, ученици наше школе обезбедили су себи пласман на даље такмичење на Међународним спортским играма које се сваке године, у августу, одржавају у Сплиту.

Учитељице, Горица Његовановић и Милена Арсић