Такмичење “Дабар”

„Дабар“ је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. Такмичење је намењено ученицима заинтересованим за различите области рачунарства и информатике, кроз које ученици сазнају на који начин решавање проблема може бити занимљиво и забавно. Такмичење је по први пут организовано у Литванији 2004, а до сада је организовано у 35 земаља широм света.

Ове школске године је такмичење „Дабар“ одржано и у нашој школи. У такмичарском делу је учествовало 70 ученика петог, шестог и осмог разреда, а у ревијалном делу 24 ученика трећег и четвртог разреда.

У финале такмичења, које је на нивоу државе Србије, пласирала су се два наша ученика петог разреда: Драган Прпа и Љубомир Радовановић. Показали су изванредне резултате и освојили бронзано одличје. Финале је одржано 7.2.2015. године у Средњој школи за информационе технологије – ITHS.