Школски биоскоп

Ученици наше школе од скоро имају могућност да погледају и неки филм у свечаној сали школе. Имали смо једну пројекцију да сада . У питању је био дечји филм „Орлови рано лете“. Приказивање овог филма је уследило за обрадом истоименог романа Бранка Ћопића у 6. разреду, као визуелна допуна прочитаној књизи. Овај тренд ће се наставити на задовољство наших ученика, али и наставника српског језика и књижевности, јер ће омогућити критички осврт на прочитану лектиру у поређењу са екранизацијом истог дела.

Нова идеја за наш мали биоскоп је да ученике подсетимо на дечји телевизијски серијал „Пустолов“. У настави српског језика обрађиван је одломак из истоимене лектире, по избору наставника. Одабиром неколико епизода које многи ученици нису имали прилике да прочитају, услед недовољног броја књига у библиотекама, замислили смо видео-допуну анализираног одломка на часу. То је прилика да се ученици додатно забаве и насмеју шалама Владимира Андрића и његовог авантуристе светског гласа, којег тумачи Лане Гутовић, али и да науче понешто од великог заштитника природе и животне средине. Пројекција „Пустолова“ одржаће се у среду 20. априла, у свечаној сали, у 13.15 ч.

Драги наши ученици, посетите школски биоскоп поново и сугеришите нам шта бисте волели да гледате.

Иницијатори пројекта: настав. цртања и сликања Небојша и

настав. српског језика Снежана