Рад у четвртом разреду

Ученици у четвртом разреду изучавају предмете које су имали и у претходној школској години. Садржаји предмета надовезују се на раније стечено знање. Нови садржаји су опширнији и захтевнији с обзиром на то да је четврти разред припрема за прелазак на предметну наставу.

Наставници садржаје презентују деци на што квалитетнији и јаснији начин. Својим начином рада мотивишу ученике на рад и развијају њихов осећај сигурности. Ученици и родитељи упознати су са захтевимакоје у раду поставља наставник, као и са самим начином рада.

Од родитеља очекујемо да нам буду партнери у образовању и васпитању деце, и да све евентуалне потешкоће заједнички решимо.

Ове школске године ученици иду на рекреативну наставу, односно наставу у природи. С обзиром на бројно стање ученика четвртог разреда, а уколико до почетка нове школске године не буде новодошлих ђака, од постојећа четири одељења формираће се три. Наставници ће се, уз помоћ педагошко-психолошке службе, трудити да одељења формирају тако да ова промена што мање утиче на ученике.

Када је у питању куповина уџбеника за наредну школску годину, чекамо одлуку Скупштине града о томе да ли ће и наредне школске године бити бесплатни уџбеници за ученике петог разреда. У складу са тим родитеље ћемо благовремено обавестити.

За све информације о успеху и владању деце, ту смо за Вас сваког другог уторка у време одржавања пријема родитеља.

Учитељи IV разреда

Списак ученика IV разред