Књижевни сусрет, Весна Алексић, јун, 2016.

{gallery}razno/biblioteka/jun16{/gallery}

Шестог јуна 2016. године, у библиотеци ОШ „Михајло Пупин“, одржан је час посвећен писцу Весни Алексић, добитнику награде Доситејево перо 2015  за књигу  Ловац на маслачке.

Писац Весна Алексић поручује да пишући трага за највећом тајном – како одрасти, а не изгубити дете у себи.

Ученици V-1 су припремили представу не би ли пренели атмосферу тренутака књиге.

Јунакиња романа, девојчица Маша, има један велики страх – боји се да ће заборавити тату који ју  је научио да лови маслачке.

Машин најбољи друг је Јанко. Уз помоћ Машине маме и учитељице, Маша и Јанко ће победити своје страхове и научити много о љубави и пријатељству.

Јелена Стевановић