Дабар 2016.

Дабар је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школакоје се већ трећу годину одржава у Србији.Циљ Дабра је повећање интересовање ученика за рачунарство и информатику. Овим такмичењем се доказује да рачунар није само средство за комуникацију, претраживање интернета, обраду текста, слушање музике и гледање филмова, већ је и  неисцрпан извор занимљивих логичких проблема.

Ове године број учесника у 35 земаља света био је већи од 1.300.000, а у Србији смо имали 30 823 такмичара.

Наша школа је по други пут била учесник овог занимљивог такмичења. Учествовало је 132 ученика од првог до осмог разреда. Такмичари су били сврстани у 4 категорије. Ученици нижих разреда су учествовали само на школском нивоу, док су ученици виших разреда имали могућност да се пласирају на државно такмичење. Државни ниво такмичења одржан је 20. фебруара 2016. године на Универзитету Сингидунум у Београду. На државном нивоу, наш ученик Драган Прпа(VI2) освојио је изванредно сребрно одличје. Од преко 7000 његових вршњака који су учествовали на школском нивоу, пласирао се међу 105 најбољих, а затим на државном нивоу од 105 финалиста освојио је друго место.Честитамо!