Дабар, 2017.

На међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености „Дабар“, учествовали смо и ове године. То је наше треће учешће на овом такмичењу. На „Дабру“ је, у оквиру 6 категорија, учествовало преко 35.000 ђака из Србије. Први део овог такмичења одржан је у новембру, а суперфинале за најбољих 200 ученика основних школа, одржано је 18.2.2017. у Београду, на Универзитету Сингидунум .

Наш ученик Филип Папрић(VIII4) освојио је сребрно одличје. Од 8340 његових вршњака који су учествовали на школском нивоу, пласирао се међу 103 најбоља и у суперфиналу показао изванредно знање, освојивши друго место!

У оквиру нижих разреда одржан је само школски ниво такмичења. То није била препрека да се наши ученици истакну веома добрим резултатима. Ученик четвртог разреда Јанко Поповић био је и овог пута беспрекоран. Урадио је све задатке без грешке!

БРАВО!