Афоризми Александра Чотрића

{gallery}razno/aforizmi{/gallery}

У среду 28. марта 2012. године сатиричар и члан Управног одбора Београдског афористичарског круга Александар Чотрић је посетио Основну школу „Михајло Пупин“.

Афоризам је кратак облик у прози или стиху којим се исказује животна истина. То је кратка, језгровита, мудра, поучна мисао, исказана духовито.

Не сећам се где сам рођена. Тада сам била мала.

Кад се потписује за пензију, деда стави наочаре. Али, нема шта да види.

Тата је на мору први добио боју. Позеленео је када је у ресторану платио ручак.

Мере времена по дужини трајања су – секунд, минут, сат, дан и школски час.

Хоћу Весни да скинем звезде, али виђам је само преко дана.

Александар Чотрић

Александар Чотрић је добитник награде Доситејево перо за 2011.годину. Деца учесници такмичења Доситејево перо су добила по књигу и беџ (поклон Пријатеља деце Земуна).

Афоризме писца Александра Чотрића су илустровали ученици. Најбољи цртеж је изабрао писац Александар Чотрић. То је рад Јоване Видовић V-2.

Афоризми Александра Чотрића су духовита и мудра похвала детињству. Афоризми обрађују непресушну тему детињства у коме је вечити расвит човечанства.

„Духовитост је, уосталом, лековита. Духовитост за децу развија имунитет. Ово је књига за здраво потомство“, мисли Милован Витезовић.