“Како су расли близанци”

У понедељак, 4.марта 2013.године писац Милутин Ђуричковић, добитник награде Доситејево перо 2012, посетио је ОШ“Михајло Пупин“. Ученици четвртог и петог разреда су разговарали с писцем у свечаној сали школе.

Књига Како су расли близанци је аутобиографског карактера.

Реч баке близанаца се уважавала, те им је она и дала краљевска имена – Милутин и Милан. Волели су да заједно славе рођендане.

Живели су сложно. Волели су да гледају старе фотографије чланова породице. Комшиница преко пута њих је била оперска певачица.

Близанци су се бавили озбиљним читањем и тумачењем животних питања и проблема (природне и друштвене науке). Волели су да иду у библиотеку.

Брат писца је у детињству, ноћу, ходао по кући затворених очију.

Њихов тата је ишао редовно на пијацу. Куповао је све са маминог списка. Поред силних обавеза, једном је заборавио ауто на пијаци.

Очев аутомобил је био буба у фази распадања.

Њихов деда је толико добро возио бицикл да је једном улетео у нечији кокошарник.

Ученици петог разреда су илустровали интересантне делове књиге. Писац је изабрао најбољи рад. То је слика Новака Грујића, ученика V-1.

Разноврсност карактера даје неописиву живост роману. Богатство поука књиге улива  мудрост и храброст за путеве живота.