Мрав који ни слона не би згазио

{gallery}razno/pisac{/gallery}

У среду 29. фебруара 2012.године Основну школу „Михајло Пупин“ је посетио господин Слободан Гајић, писац књиге „Мрав који ни слона није згазио“.

Ученици од првог до четвртог разреда су разговарали са писцем у свечаној сали школе.

Књига „Мрав који ни слона није згазио“ је збирка двадесет необичних прича. Дечак Душан, јунак ове књиге, поседује моћ да чује разговор међу биљкама, животињама, стварима, предметима. Једни су поверовали у његову особину, а неки не.

Душан је сасвим обичан дечак који чује оно о чему говори ова књига.

Свет би био бољи и лепши кад би се више причало. Прича је начин да се упознају људска природа, токови друштва и закони опстанка.

„Срце уметника је његова глава“, мислио је Оскар Вајлд.

Ученици су прочитали причу „Ритерски сјајни оклоп“ и илустровали је. Најбољи цртеж по одлуци писца је рад Димитрија Новосела IV-4.

Будите велике личности и учините да свет око вас проговори…