„Partner in learning“

Компанија “Microsoft“ у целом свету остварује програм „Partner in learning“ (PIL) који је основан са намером да осавремени наставни процес и прилагоди га захтевима XXI века.

Међу првима у Србији, наша школа постала је део глобалне мреже „Partner in learning“ (PIL) и добила статус „Microsoft Innovative schools“  (Мајкрософт иновативне школе), који омогућава да се креира визија наше школе у будућности и, заједно са школским лидерима из различитих земаља, ту визију и оствари.

Иновативне школе имају прилику да добију менторску подршку од светских образовних стручњака, а школски лидери постаће део глобалне заједнице школских лидера, који ће заједно радити на развоју културе иновација како би омогућили ученицима да развију вештине 21. века.

Велики број наставника наше школе укључиће се у PIL програм и постати део светске мреже наставника XXI века.

Следећи корак је статус „Microsoft Mentor school“.

Горица Његовановић