Поново ради биоскоп! Поново ради биоскоп!

Драги наши ученици и родитељи,

Као што знате, наша намера је да активирањем школског биоскопа приближимо деци књижевна дела која обрађујемо на часовима српског језика. Употпуњавање садржаја присутних на часу, на овакав начин, добра је идеја за неговање књижевне, филмске, драмске и језичке културе, као и за развој критичког мишљења наших ученика, кроз дружење и забаву.

Ми смо се до сада бавили различитим темама. При одабиру филмова руководили смо се тиме да прикажемо екранизације дела која су део лектире, али и да то не учинимо пре него што то дело буде обрађено. На тај начин смо ученицима дали прилику да књижевна дела доживе на свој начин, а филмом само да допуне своје утиске и увиде сличности и разлике, као и све могућности које машта редитеља може да пружи.

У плану је да се у скорије време прикажу :

– „Покондирена тиква“- Јована Стерије Поповића ( 17. 11. )

– „Поп Ћира и поп Спира“- Стевана Сремца (01.12.)

Осим тога, ученици ће моћи да гледају и филмове и документарне емисије о познатим светским композиторима и сликарима.

Благовремена обавештења о томе можете да добијете преко сајта школе или на биоскопском паноу на другом спрату, као и од наставника Небојше и Снежане.