Хумани четвртаци

Дана 15.10.2011. ученици наше школе из одељења IV1 су заједно са девојчицама са ретовим синдромом позвани да обележе Светски дан борбе против ове болести. Симболично пењање уз степенице које означава полазак горе и напред одржано је не само у Србији, испред Народне скупштине, већ и у многим државама широм света са циљем да се скрене пажња на то да постоје девојчице са том врстом болести. Њихова прича јесте тужна, али се надамо да ће једног дана осмех сијати не само на њиховим лицима већ и на лицима свих људи који су веровали у њихово излечење, који су били уз њих чак и кад је било најтеже, који су им пружили подршку. Иако оне можда неће памтити шта смо урадили за њих, ми ћемо сигурно памтити топлину у срцима док смо учествовали у овој манифестацији.

Одељење IV1