Свечано отварање Спортских игара младих

28. марта 2019. у београдском хотелу “Метропол” свечано су отворене Спортске игре младих.

У друштву председника државе, важних светских званичника (између осталих и Јоханеса Хана, комесара за Европску политику и преговоре о проширењу), као и у друштву значајних црквених веродостојника, нашао се и најбољи спорстиста Спортских игара младих Србије, наш шахиста, Алекса Алимпић, ученик 72 одељења наше школе.

Заједно са председником Србије Александром Вучићем упалио је пламен пријатељства који симболише пријатељство младих из свих држава региона.

Наш Алекса се нашао у друштву спортских личности, као што је Предраг Мијатовић, а колико је ова његова титула значајна, говори и чињеница да Спортске игре младих подржавају најважнији фудбалери света, као што су Немања Матић, Лука Модрић, Един Џеко, али и Дејвид Бекам, Мурињо.

Галерија: Спортске игре младих

Честитамо, Алекса, од срца!!!